Skip to main content

Detoxikace: cesta ke zdraví

Detoxikací, stejně jako odkyselením, pomáháme tělu zbavit se toho, co mu škodí. Zde toxinů - nahromaděných jedů, které v těle provádějí velkou neplechu. Divili byste se, za co všechno toxiny mohou. Ale s Alkarosenem jde detoxikace mnohem snáz.

Organizmu zaplavenému toxiny se skutečně nedobře žije. Dává nám to vědět únavou, ztrátou energie, depresemi nebo naopak přílišnou podrážděností, trápí nás kožní problémy, časté bolesti hlavy, zvýšené teploty, infekce, trávicí potíže, plynatost, nezvladatelné chutě na sladké, nadváha a dokonce i sexuální poruchy.

To vše mohou být velice nepříjemné příznaky nahromadění jedů v těle, které se mohou v důsledku projevit vysokými triglyceridy, dnou, zvýšeným množstvím bílých krvinek, močovinou v krvi, žlučníkovými kameny i arterosklerózou.

Detoxikace: cesta ke zdraví
Detoxikace: cesta ke zdraví

Přitom stejně jako je jednoduché začít s odkyselováním, lze velice nenásilně zahrnout do našeho životního stylu i detoxikaci. Není třeba držet drastickou hladovku, to bychom si mnoho nepomohli. Mnohem vhodnější je jednou za 14 dní zařadit jednodenní detoxikační režim, při kterém konzumujeme pouze lehce stravitelné potraviny a svému tělu tak dáme šanci místo na trávení se soustředit na likvidaci "jedových zásob", neboli pročištění.

Takové detoxikace jsou pak nejúčinnější na jaře a na podzim, kdy je tělo nejochotnější toxinů se zbavovat, takže hurá do toho. Navíc se po takovém očistném dni budeme cítit úžasně svěže a plni energie. I to usmívání a dobrá nálada se dostaví jaksi samy od sebe.

Na detoxikaci je dobré myslet už den předem a raději si nedat k obědu maso, ale pouze dušenou zeleninu nebo zeleninovou polévku. 20 minut před večeří je vhodné vypít odkyselující a detoxikační nápoj Alkarosen a k večeři si dopřát ideálně už jen čerstvě vymačkané zeleninové šťávy.

Detoxikační den zahájíme opět Alkarosenem na lačno. Posnídat můžeme třeba pečené jablíčko s medem, ke svačinám pijeme čerstvě vymačkané šťávy z citrusů, jablek, mrkve, červené řepy nebo celeru, k obědu si klidně dopřejeme šálek vařené zeleniny (brambory nebo lilkovou zeleninu ale vynecháme) nebo celozrnných obilovin. Před večeří si opět vypijeme sklenici nápoje Alkarosen a povečeříme šálek vařené zeleniny, zeleninové polévky nebo vařených celozrnných obilovin. Pokud vydržíme, můžeme povečeřet jen sklenici šťávy z čerstvě vymačkané zeleniny.

Po celý den je nutné dostatečně pít, nejlépe vlažnou převařenou vodu s citrónem a medem nebo zázvorový či detoxikační čaj.

Ani následující dny po detoxikaci nezapomínáme na Alkarosen a jen velmi pozvolna přecházíme na běžnou stravu.

Vychutnejte si zajímavé a informativní články


Ruku na srdce: kolikrát denně si neodpustíme kávu, černý čaj, nějakou tu sladkost, pečivo z bílé mouky, smažené pokrmy, maso, sklenku alkoholu či ďobání v podobě chipsů? A kolik sníme denně ovoce, zeleniny nebo pečiva z celozrnné mouky?

Žádný přípravek proti odkyselení však není samospasitelný. Chceme-li svému tělu skutečně pomoci nastolit acidobazickou rovnováhu, je třeba se v první řadě zamyslet nad jídelníčkem a způsobem života. Něčeho si dopřejeme více a jiné zase omezíme.